Ako viem, že dostanem to, čo som objednal?

24.09.2023

Podnikanie by malo byť ako šport, lepší vyhráva, doping nie je povolený! 

Stretávame sa s istým druhom anti kampane voči našej firme, ohováraním a pozmeňovaním pravdy. Konkurenciu v podnikaní vnímame skôr ako niekoho, kto nás posúva vpred, ale nekalé praktiky by sa používať nemali.  

Nedovezú toľko, čo ste objednali! Dovezú menej, alebo iný betón, Okradnú Vás! Nemôže za takú cenu predávať, aby neklamal : 

Dovezieme, neokradneme ... . Každé vozidlo pri odchode z betonárne má so sebou dodací list, alebo doklad, v ktorom je priamo betonárňou uvedené a potvrdené, koľko betónu bolo do vozidla dané, aký druh betón, evidenčné číslo vozidla a dátum s presným časom miešania. Tento dodací list je vystavený dodávateľom betónu pre našu firmu, slúži ako podklad k našej fakturácii, ale vodič Vám ho po požiadaní predloží k nahliadnutiu. Od nás dostávate dodací list / záznam o prevádzke vozidla v elektronickej podobe do mailu, ktorý ste uviedli pri objednávke, kde sú uvedené tie isté údaje, doplnené o údaje o vzdialenosti, čase a výkone čerpadla, zároveň aj o ceny.

Končia, krachujú, o chvíľu nebudú, odchádzajú z trhu :

Prvý betón sme nakúpili v roku 2006, aktívnejšie a viditeľnejšie sme na trhu začali pôsobiť v roku 2008. Mali sme viacero firiem, šlo ale len o oddelenie druhov podnikania, osoby sa nemenia. Keď sme my začínali, väčšina z tých čo dnes o nás šíria nepravdy, získavali skúsenosti na pieskovisku, alebo o betóne ani nerozmýšľali. Prežili sme krachy a zániky viacerých betonárok, zániky a predaje spoločností, zmeny vlastníkov a aj svetovú krízu. Naše podnikanie je minimálne v troch nesúvisiacich a na sebe nezávislých oblastiach, aby sme prekryli turbulentné obdobia, čiže "naša stolička má 3-4  nohy".  Máme vlastné zázemie, budovy, servis, parkoviská. 

 Ako prvý na východe Slovenska:  

  • sme začali obchodovať s betónom, 
  • zakúpili sme prvý domiešavač s pumpou -PuMix, 
  • stali sme sa prvými online obchodníkmi s betónom
  • donedávna sme mali najviac betonárskej techniky sústredenej v jednom meste (pod vplyvom potrieb trhu sme techniku prerozdelili do jednotlivých miest, ale jej počty stále rastú)

Jeho bývalý zamestnanec mi hovoril/počul som, ako to tam funguje/nefunguje: 

Každého dobrého zamestnanca si vážim, preto je isto dôvod, prečo sa niektorí stali bývalým zamestnancom, alebo sme ukončili spoluprácu.  Niekto šiel hľadať šťastie do inej oblasti, s niekým sme sa nepohodli, niekto skopíroval náš biznis, niekto si neplnil povinnosti alebo mal veľké vrecká u zákazníka, každopádne sú to ľudia, ktorý prešli našou firmou, dali nám skúsenosti, ale poniektorí nám kazili meno a robia to dodnes.